International Lutosławski Youth Orchestra
18 – 24 sierpnia 2024
Filharmonia w Szczecinie
MENU
Aktualności
O projekcie
Koncerty i bilety
Harmonogram
Tutorzy
Repertuar
Nuty
Dyrygent
Solista
Krótka historia ILYO
Nasz patron
Filharmonia w Szczecinie
Piszą o nas
FAQ
Kontakt
Zgłoszenia
Formularz rekrutacyjny »
Regulamin ILYO 2024 »
Poprzednie edycje
ILYO 2023
ILYO 2022
ILYO 2021
ILYO 2020 ONLINE
ILYO 2019
ILYO 2018
ILYO 2017
ILYO 2016
ILYO 2015
ILYO 2014
Organizator
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie - Miejska Instytucja Kultury współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Patronat honorowy
Deklaracja dostępności
Zarządzaj cookies
Dev: ATEKTURA/
International Lutosławski Youth Orchestra
Nuty
Nuty do przesłuchań do 11 edycji ILYO (2023 rok)
Skrzypce I i II
1. W. A. Mozart – Koncert skrzypcowy (jeden z poniższych), ekspozycje:
nr 3 G – dur KV 216
nr 4 D – dur KV 218
nr 5 A – dur KV 219
2.
R. Strauss Don Juan (
pierwsza strona)
3.
W. A. Mozart – Symfonia nr 39, cz. IV
, od początku do litery A
Altówki
1. Jeden z poniższych koncertów:
Carl Philipp Stamitz – Koncert na altówkę D-dur op. 1, cz. I -
ekspozycja
lub
Franz Anton Hoffmeister – Koncert na altówkę D-dur cz. I
– ekspozycja
2.
Ludwig van Beethoven – Symfonia nr 5, cz. II
takty 1-10 i 23-37
3.
Wolfgang Amadeusz Mozart – Symfonia nr 35, cz. I
, takty 41-66
Wiolonczele
1. Jeden z poniższych koncertów:
J. Haydn – Koncert na wiolonczelę D-dur, cz. I
, ekspozycja
lub
J. Haydn – Koncert na wiolonczelę C-dur, cz. I
, ekspozycja
2.
Ludwig van Beethoven – Symfonia nr 5, cz. II
3.
Johannes Brahms – Symfonia nr 2, cz. II
Kontrabasy
1.
Karl Ditters von Dittersdorf – Koncert na kontrabas E-dur, cz.1
– ekspozycja
2.
Wolfgang Amadeus Mozart – Symfonia nr 40 g-moll KV 550, cz. I
, takty 114-134 i 191-217
3.
Ludwig van Beethoven – Symfonia nr 9 d-moll. op. 125
, recytatyw
Flet
**
1. Flet (
wszystkie nuty
)
Wolfgang Amadeus Mozart – Koncert na flet G-dur lub D-dur, cz. I – ekspozycja
Felix Mendelssohn – Scherzo ze Snu nocy letniej
Georges Bizet – Carmen
2. Flet piccolo**(
wszystkie nuty
)
Maurice Ravel – Koncert fortepianowy G-dur
Gioachino Rossini – Sroka złodziejka
Obój i rożek
*
1. Obój (
wszystkie nuty
)
Wolfgang Amadeus Mozart – Koncert na obój C-dur KV 314, cz.I, ekspozycja
Ludwig van Beethoven – Symfonia nr 3 (Eroica), cz. I
Giachino Rossini – Włoszka w Algierze
2. Rożek angielski – dla chętnych * (
wszystkie nuty
)
Antonín Dvořák – Symfonia nr 10, cz. II – solo
Klarnet i klarnet basowy
*
1. Klarnet (
wszystkie nuty
)
Wolfgang Amadeus Mozart – Koncert klarnetowy A-dur – cz.I, ekspozycja (takty 57-154)
Ludwig van Beethoven – Symfonia nr 6, cz.I (takty 418-437; takty 474-492) i cz.II (takty 69 – 77)
Felix Mendelssohn – Sen nocy letniej (takty 1-49)
2. Klarnet basowy – dla chętnych*(
wszystkie nuty
)
Piotr Czajkowski – Symfonia
Manfred
Gustav Mahler – Symfonia nr 6
Fagot i kontrafagot
*
1.Fagot (
wszystkie nuty
)
Wolfgang Amadeus Mozart – Koncert fagotowy B-dur KV 191, cz.I, ekspozycja
Wolfgang Amadeus Mozart – Uwertura do
Wesela Figara
Maurice Ravel – Bolero, takty 41-57
2. Kontrafagot – dla chętnych*(
wszystkie nuty
)
Maurice Ravel – Ma mere l'oye
Gustav Mahler – Symfonia nr 4, cz.I
Perkusja
1. Kotły
Krueger – Etiuda
nr 45
2. Ksylofon
Igor Strawiński –
Ognisty ptak
3. Tamburyn
Georges Bizet – Carmen
4. Werbel
Knauer – Etiuda
lub
Delecluse – Etiuda
oraz
Roll steady cresc/decresc (ppp – pp – p – mp – mf – f – ff – fff – ff – f – mf – mp – p – pp – ppp)
Instrumenty dęte blaszane
Lista obowiązkowych utworów dla poszczególnych instrumentów oraz nuty (bez koncertów solowych)
Waltornia wysoka
Jeden z poniższych koncertów:
W. A. Mozart – Koncert Nr 4, KV 495, I. cz. ekspozycja i kadencja
R. Strauss – Koncert Nr 1 op. 11, cz. I
oraz
R. Strauss – Ein Heldenleben („Życie Bohatera“)
J. Brahms – Symfonia Nr 2, I i II cz.
L. van Beethoven – 6. Symfonia
Link do nut:
Strauss Brahms i Beethoven
Waltornia niska
Do wyboru jedna z poniższych ekspozycji
W. A. Mozart – Koncert Nr 3, KV 447, 1. cz (ekspozycja+kadencja)
LUB
H. Neuling – Bagatelle
oraz:
R. Strauss – Ein Heldenleben („Życie Bohatera“)
F. Schubert – Symfonia Nr. 9 C-Dur „Wielka“, I. cz (Andante)
L. van Beethoven – Symfonia 9 – III. cz (Adagio molto e cantabile)
Link do nut:
Strauss Neuling, Schubert i Beethoven
Trąbka
J. Haydn – Koncert na Trabke Es-Dur I cz. (Repryza i przetworzenie)
L. van Beethoven – Leonore Ouverture Nr. 2 op. 72 Allegro
G. Mahler – Symfonia nr. 5 cis – moll, I cz.
I. Stravinsky – Pietruszka (wersja 1947)
G. Bizet – Carmen suita nr 1, preludium do aktu I
Link do nut:
Beethoven Strawiński Bizet Mahler
Puzon
F. David – Concertino, op. 4, I. cz
W. A. Mozart – Requiem KV 626 – Tuba mirum (Andante)
nuty
M. Ravel – Bolero
nuty
Puzon basowy
E. Sachse – Koncert F-Dur I. cz
G. Rossini – Wilhelm Tell
nuty
J. Haydn – Die Schöpfung („Stworzenie Świata“) Nr 26 Chor (Vivace)
nuty
Tuba
V. Williams – Koncert na Tube f-moll (część 1)
R. Wagner – Die Meistersinger von Nürnberg (Tuba basowa/F-Tuba)
G. Mahler – I Symfonia, III. cz (Tuba basowa/F-Tuba)
G. Mahler – II Sympfonia, V. cz (Tuba kontrabasowa/B-Tuba)
S. Prokofiev – V Symfonia (Tuba kontrabasowa/B-Tuba)
Link do nut:
Wagner Mahler Prokofiew
*
UWAGA
: Kandydatów na instrumenty poboczne obowiązuje także program na instrumenty główne.
**
UWAGA FLETY
: Kandydatów grających na flecie obowiązuje także wykonanie wskazanych fragmentów utworów na flet piccolo.
Wróć do POCZĄTKU
⇦
×
⇨
Wróć do POCZĄTKU