Choć wspólne muzykowanie w gronie rodziny czy przyjaciół wydaje się być na wyginięciu, to właśnie kolędy i pastorałki nadal potrafią wzbudzić ducha wspólnoty i radość śpiewania razem. Grudzień i święta to jedyny moment w roku, gdy nawet ci, którzy na co dzień nie sięgają po mikrofony, czują potrzebę połączenia się w akcie śpiewania (lub choćby nucenia).
Tego wieczoru na scenie spotkają się dwa pokolenia – seniorzy i młodzież, aby razem oddać hołd tradycji i kolędować jak dawniej. To wyjątkowe połączenie pokazuje nam, że muzyka i tradycja są ponadczasowe i mogą łączyć ludzi bez względu na wiek czy doświadczenie.
Na scenie pojawią się młodzi artyści z Młodzieżowej Orkiestry Dętej Red Swing Low Gryfice, który istnieje od 2008 roku i ma na swoim koncie występy w wielu krajach świata. Ich muzyka przenosi nas w różne zakątki świata, a podczas tego koncertu usłyszymy zarówno tradycyjne kolędy, jak i nowoczesne opracowania znanych świątecznych utworów.
Młodzież z Gryfic jako jedna pierwszych w Polsce prezentuję przed publicznością szeroko rozpowszechniony na zachodzie Europy Marching Band. To forma sztuki, która opiera się na precyzyjnych ruchach i kolorowych rekwizytach, takich jak flagi, karabiny czy szpady. Ich występ przywoła atmosferę parady i wprowadzi nas w niezwykły świat dźwięków i kształtów.
Towarzyszyć im będzie zespół Seniorita, czyli grupa pełnych energii seniorów, którzy przez ostanie lata doskonalili swoje umiejętności występując na filharmonicznych scenach.
Ten koncert kolęd to nie tylko wyjątkowa okazja do wysłuchania pięknej muzyki, ale także możliwość przeżycia niepowtarzalnego chwytającego za serce momentu, gdy różne pokolenia spotykają się na jednej scenie, by celebrować wspólną pasję – muzykę. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem tradycji czy nowoczesnych brzmień, ten wieczór na pewno dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń, bo te dwa wspaniałe zespoły potrafią wprawić w świąteczny nastrój nawet Ebenezra Scrooge'a i zielonego stwora Grincha!
Wydarzenie jest częścią kampanii edukacyjnej Słyszę Dobre Dźwięki. Więcej informacji na stronie
sdd.filharmonia.szczecin.pl.
Podczas festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki w dniach 31.05-02.06 wieczorami budynek Filharmonii przyjmie turkusowe barwy. Jest to kolor festiwalu, oznaczający wyciszenie i spokój, symbol wiary w siebie i innych ludzi.
Partnerem głównym Kampanii Słyszę Dobre Dźwięki 2023-2024 jest
Szczecińska Energetyka Cieplna Sp. z o.o.
Partnerem merytorycznym Kampanii Słyszę Dobre Dźwięki 2023-2024 jest
DGS Diagnostics.
Partnerami Kampanii Słyszę Dobre Dźwięki są:
Kuratorium Oświaty w Szczecinie,
Komfort Ciszy – Stowarzyszenie na rzecz lepszej akustyki w budynkach, firma
Ecophon oraz
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Szczecin.
Kampania Słyszę Dobre Dźwięki 2023-2024 otrzymała
Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Szczecin.
Partnerami Festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki są
Muzeum Narodowe w Szczecinie i
Rajski Ogród.
Patronem medialnym Festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki jest
wSzczecinie.pl.
Partner główny
Partner merytoryczny
Partner
Honorary Patronage
Partnerzy festiwalu
Medienpatronat