Rekrutacja otwarta! Dołączajcie do ILYO 2022!
Zaczęło się! Dziś, 25.04 punkt o 12:00, uruchomiliśmy I etap rekrutacji do tegorocznej edycji International Lutosławski Youth Orchestra. Nie zwlekajcie ani chwili. Jeszcze dziś wypełnijcie formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej ILYO! Kogo szukamy?...
Zdolnych, ambitnych i utalentowanych, młodych muzyków (18 – 30 lat), gotowych na prawdziwą orkiestrową przygodę. Aby stworzyć naszą orkiestrę potrzebujemy młodych mistrzów następujących instrumentów:
  • Skrzypce
  • Altówka
  • Wiolonczela
  • Kontrabas
  • Flet
  • Obój
  • Klarnet
  • Fagot
  • Waltornia
  • Trąbka
  • Puzon (altowy, tenorowy, basowy)
  • Tuba
  • Perkusja

Jeśli władacie biegle którymś z nich, chcecie doskonalić warsztat u boku znakomitych tutorów, nawiązać nowe muzyczne przyjaźnie z rówieśnikami z całej Europy oraz razem z nimi zagrać finałowy koncert w słynnym Konzerthaus Berlin w ramach Festiwalu Young Euro Classic a także w złotej sali Filharmonii w Szczecinie – to czekamy właśnie na Was. Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji oraz udziału w International Lutosławski Youth Orchestra znajdziecie w Regulaminie naszej orkiestry. Wkrótce opublikujemy dla Was także krótki przewodnik dla kandydatów do ILYO 2022. Śledźcie naszą stronę oraz profil na Facebooku. Czekamy na Was. DOŁĄCZ TERAZ!

Projekt ILYO 2022 na Young Euro Classic w Berlinie dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura inspirująca.

Orkiestra ILYO 2022 uczestniczy w festiwalu dzięki wsparciu Young Euro Classic.