ILYO zagra na Festiwalu Young Euro Classic w Berlinie!
To już potwierdzone. W tym roku koncert finałowy zagramy dwukrotnie: raz w głównej sali berlińskiego Konzerthausu w ramach prestiżowego festiwalu Young Euro Classic 2022, a następnie w złotej sali Filharmonii w Szczecinie.
Young Euro Classic to coroczne, wyjątkowe spotkanie młodzieżowych orkiestr z całego świata, od Rumunii po Portugalię, od Szwecji po Kubę. Do berlińskiego Konzerthausu zjeżdżają orkiestry z różnych części globu, prezentując dorobek kompozytorów z różnych stron świata. W stolicy Niemiec, młodzi muzycy co roku udowadniają, że muzyka jest uniwersalnym językiem świata.

Festiwal Young Euro Classic może poszczycić się długą historią. Pierwsza jego edycja odbyła się w 2000 roku. Od samego początku jego celem było stworzenie platformy spotkań i wymiany doświadczeń dla najlepszych orkiestr młodzieżowych świata, dając im jednocześnie możliwość do zaprezentowania się w jednej z najbardziej renomowanych sal koncertowych w Europie.

International Lutosławski Youth Orchestra zagra na Young Euro Classic po raz pierwszy. Jest to wielkie wyróżnienie dla naszego projektu, z którego jesteśmy bardzo dumni. Jesteśmy pewni, że dla uczestników tegorocznej, jubileuszowej 10. edycji ILYO koncert w Konzerthaus Berlin będzie ogromnym wydarzeniem i niezapomnianym przeżyciem. Przejazd i zakwaterowanie naszych młodych instrumentalistów w Berlinie bierzemy na siebie. Trzymajcie więc rękę na pulsie, wkrótce ogłosimy wszystkie szczegóły dotyczące rekrutacji do tegorocznej edycji ILYO.

Projekt ILYO 2022 na Euro Young Classic w Berlinie dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Inspirująca.

Orkiestra ILYO 2022 uczestniczy w festiwalu dzięki wsparciu Young Euro Classic.
22-04-2022, 14:43:33