Już po raz piąty Filharmonia w Szczecinie ogłasza wielki konkurs na Szkolne Strefy Harmonii! Opiszcie nam swoje pomysły na stworzenie miejsca w szkole pełnego ciszy, relaksu i dobrych dźwięków – spośród wszystkich koncepcji wybierzemy najciekawsze i pomożemy w ich realizacji. Na zgłoszenia czekamy do 15 maja!
Bądź zawsze na bieżąco. Zapisz się do newslettera.
Aby zapisać się do newslettera wymagana jest poniższa zgoda i oświadczenie!
Szkolna Strefa Harmonii może powstać w każdym budynku. Jest to miejsce, w którym można schronić się od hałasu, znaleźć ciszę, odpoczynek, czy piękną muzykę. W ramach kampanii edukacyjnej Słyszę Dobre Dźwięki w naszym województwie powstało już kilka Stref Harmonii, a uczniowie tychże szkół mogą odpocząć od zgiełku panującego w korytarzach.
Jak wziąć udział w konkursie?
1. Wybierzcie fragment szkolnej przestrzeni. Może to być klasa, magazyn, nieużywane pomieszczenie, część świetlicy czy korytarza.
2. Zastanówcie się, co można zrobić, aby odizolować to miejsce od hałasu pochodzącego z zewnątrz? Trzeba wygłuszyć ściany? Uszczelnić okno? Może to też czas, aby pomyśleć o koncepcji nowego dzwonka w Waszej szkole?
3. Zaplanujcie, co trzeba w tym miejscu zmienić, aby przyjemnie spędzało się tam czas. Chcecie pomalować ściany? Wstawić dywan i rośliny? Potrzebujecie sprzętu do odtwarzania relaksacyjnej muzyki i wygodnych poduszek?
4. Opiszcie, co powinno się dziać w Waszej Strefie Harmonii. Może to być miejsce słuchania przyjemnej muzyki, spotkań z inspirującymi osobami, przestrzeń odpowiednia dla warsztatów czy spotkań kółka zainteresowań. Zaproponujcie działania, dzięki którym każdy będzie chciał to miejsce odwiedzać.
5. To wszystko umieśćcie w formularzu zgłoszeniowym i wyślijcie do nas.
OGŁOSZENIE WYNIKÓW: 4.06.2023 r. podczas koncertu rodzinnego „Sąsiedzi“, odbywającego się w ramach III edycji festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki.
Jakie nagrody mamy dla zwycięskiej szkoły?
Spośród nadesłanych prac jury wybierze zwycięską koncepcję nowej Strefy Harmonii, a także zwycięską koncepcję ulepszonej Strefy Harmonii. Ich autorom pomożemy w budowaniu oraz przearanżowaniu Szkolnych Stref Harmonii i wyposażeniu ich w sprzęt meblowy.
Przewidziana jest także nagroda specjalna za koncepcję na „Dobry dzwonek“ czyli dzwonek szkolny, który nie podnosi poziomu stresu, nie jest głośny i sprawia, że z przyjemnością wracamy na lekcje. Może to być dzwonek zainspirowany np. dźwiękami natury, muzyką, ciszą lub ogólny koncept, który w ciekawy sposób zaznacza czasowy podział zajęć w szkołach.
Zwycięzcy staną się również honorowymi partnerami kampanii Słyszę Dobre Dźwięki.
Fundatorem nagród jest Galeria Kaskada.
Jak stworzyć Strefę Harmonii?
Chcecie wiedzieć, czym jest szkolna strefa harmonii? Czy jej stworzenie jest trudne? Ile do tego musi dołożyć szkoła i jak może pomóc dyrekcja? Najlepiej będzie jak wyjaśnią Wam właśnie przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Reczu.
FILMY I ZDJĘCIA
Organizatorem III edycji festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki jest Filharmonia w Szczecinie.