Brzmi znajomo? To EduFilharmonia przedstawia repertuar na nowy sezon 2022/2023. Znajdziecie w nim niesamowite nowości, ale także stałe pozycje znane młodym melomanom i ich opiekunom: Donuta zaprasza, warsztaty Raniutto oraz koncerty dla młodzieży szkolnej. Co znajdziemy w nowym repertuarze na nadchodzący sezon? Sprawdźcie sami!
Repertuar na pierwszą część sezonu znajdziesz tutaj!
Nigdy nie było powtórek, ale tym razem…
Za namową naszych melomanów postanowiliśmy wyjątkowo powtórzyć jedno wydarzenie. Cieszący się ogromną popularnością koncert rodzinny „Akademia Pana Kleksa” zostanie zaprezentowany ponownie w złotej sali Filharmonii. Fabuła koncertu inspirowana jest „Akademią Pana Kleksa” autorstwa Jana Brzechwy. Książka, choć napisana i wydana w 1946 roku, do dziś jest lubiana przez całe pokolenia młodszych i starszych czytelników. Głównym bohaterem magicznej Akademii nie będzie jednak Pan Kleks ani niesforny dwunastolatek, Adaś Niezgódka. W Akademii przy ulicy Czekoladowej, w którą zamieni się sala symfoniczna Filharmonii, prym wiedzie Orkiestra Symfoniczna, Szpak Mateusz oraz podopieczni Ambrożego Kleksa. Premiera koncertu odbyła się w styczniu 2022 r. w Filharmonii w Szczecinie, a dla Was zagramy go już 9 października o godzinie 17:00.
Jeszcze nie wiemy, co zagramy
Trochę żartując, chcemy Was zaprosić na jedyny taki koncert do złotej Sali Filharmonii w Szczecinie. Odbędzie się on 6 listopada o godzinie 17. W repertuarze… improwizacja. Czym właściwie jest i dlaczego #EduFilharmonia podejmuje ten zagadkowy temat? Można powiedzieć, że improwizacja jest spontanicznym tworzeniem czegoś zupełnie nowego. Jest ona nierozerwalnie związana ze sztuką, kiedy twórca na bieżąco tworzy swoje dzieło w trakcie jego prezentacji. W przypadku muzyki improwizacja polega na układaniu przez muzyka swojej partii podczas grania koncertu. Jest to bardzo twórcze i rozwijające zajęcie, gdyż artyści nie odwzorowują wizji kompozytora, a grają to, co chodzi im po głowie! Co z tego wyniknie? Nie wiadomo. I tak oto po raz pierwszy w historii Filharmonii w Szczecinie nasza Orkiestra zmierzy się z repertuarem, który będzie na bieżąco powstawał w ich kreatywnych głowach! Ale o czym będzie ten koncert? Czy będzie opierał się na wcześniej zaplanowanym scenariuszu? Również nie wiadomo. Tego dnia muzycy Orkiestry, aktorzy i publiczność będą pełnoprawnymi twórcami wizji artystycznej tego wydarzenia, w skrócie: czeka nas jedna, wielka, wspólna improwizacja!
Nie chce Misie w grudniu w złotej sali
Już 11 grudnia przedstawimy Wam koncert o misiach. Któż z nas w dzieciństwie nie miał pluszowego misia? Chyba wszyscy do tej pory kojarzymy go z bezpieczeństwem, ciepłem i beztroskim dzieciństwem. Misie zdobyły serca dzieci i dorosłych na całym świecie. W Wielkiej Brytanii narodził się Kubuś Puchatek i Miś Paddington, ze Stanów Zjednoczonych wywodzą się Gumisie i Miś Yogi, produkowany przed laty w polskim studiu filmowym Se-Ma-For Miś Colargol pochodzi znad Sekwany, a rozpoznawalny na całym świecie Miś Uszatek narodził się w Polsce. Tego niedzielnego popołudnia Orkiestra Symfoniczna Filharmonii wykona utwory i tematy muzyczne ze znanych opowieści o misiach w roli głównej, a #EduFilharmonia w swoim niepowtarzalnym stylu zdradzi tajemnicę, jak nie odkładać rzeczy na później i jak zrobić, żeby nam się chciało. To taki przepis na to jak połączyć przyjemne z pożytecznym.
Stałe formy z małą zmianą
#EduFilharmonia to szeroka oferta przeznaczona dla dzieci, która łączy beztroską zabawę z edukacją muzyczną. Koncerty szkolne, warsztaty Raniutto oraz wyjątkowe wydarzenia pod szyldem „Donuta zaprasza” na stałe wpisały się w nasze edukalendarze. Od nowego sezonu wprowadzamy kosmetyczną zmianę, która według nas pozwoli na jeszcze ciekawsze doznania. Od sezonu 2022/2023, Donuta na swoje wydarzenia zaprasza nie tylko najmłodszych, ale także seniorów. Celem ich jest rozbudzanie wrażliwości i wyobraźni słuchaczy oraz kształtowanie umiejętności aktywnego słuchania. Klasyczny repertuar uzupełniony o treści edukacyjne jest znakomitym uzupełnieniem procesu kształcenia oraz sposobem na poszerzenie muzycznych horyzontów zarówno młodych, jak i tych starszych melomanów.
Sprzedaż stacjonarna biletów na poszczególne wydarzenia startuje już 9 sierpnia!
Pamiętajcie, że jeśli nie możecie akurat być z nami w Filharmonii, zapraszamy Was bardzo serdecznie na nasz kanał YouTube (link:
youtube.com/edufilharmoniaszczecin). Tam znajdziecie archiwalne koncerty, materiały warsztatowe i wiele innych informacji.
Jednocześnie przypominamy, że na stronie internetowej Filharmonii, poza pojedynczymi biletami na koncerty, pojawiła się także możliwość zakupu biletów grupowych. Bilet grupowy kierowany jest do grup minimum 15-osobowych i jest on dostępny na każdy koncert organizowany przez Filharmonię. Bilety grupowe, podobnie jak bilety normalne można zakupić nie tylko w kasie, ale także na stronie Filharmonii. Cena biletu jest uzależniona od cenników danego wydarzenia. Istnieje możliwość wystawienia faktury VAT. Więcej szczegółów na
filharmonia.szczecin.pl/bilety.