Koncerty rodzinne

Mikołajkowa transmisja koncertu dla małych i dużych

AKTUALNOŚCI | 01-12-2020
Koncertem rodzinnym „Walerianowe kropelki” przypomnimy starszym, a młodszym przedstawimy, niezwykłą postać Waleriana Pawłowskiego. Bezpłatną transmisję będzie można obejrzeć na naszych kanałach w serwisach Facebook i YouTube już 6 grudnia o godzinie 17:00. Bądźcie z nami w mikołajkowe popołudnie.
„Walerianowe kropelki” to tytuł niegdyś znany każdemu melomanowi w Szczecinie. Tak nazywała się cykliczna rubryka o muzyce, publikowana w "Kurierze Szczecińskim". Jej autor, dyrygent, kompozytor, popularyzator muzyki, publicysta i pedagog Walerian Pawłowski był jedną z najpopularniejszych postaci życia muzycznego powojennego Szczecina. W setną rocznicę urodzin (18.12.1920) tego wyjątkowego pasjonata muzyki i motocykli postanowiliśmy przypomnieć jego sylwetkę, jego pouczające, pełne humoru opowieści muzyczne, a także jego własne kompozycje. W repertuarze koncertu znajdą się Symfonia nr V Ludwiga van Beethovena, „Moja Matka Gęś” Maurice’a Ravela oraz „Polka” Waleriana Pawłowskiego w aranżacji Mateusza Czarnowskiego.

O mistrzu opowiadać będą jego ukochany pies Hipolit, w którego wcielił się aktor szczecińskiego Teatru Lalek Pleciuga Rafał Hajdukiewicz, autorka scenariusza i narratorka koncertu Agata Kolasińska, a także tak bliska mu Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie. Usłyszymy wspomnienia Maestro, któremu głosu użyczył Przemysław Żychowski, także aktor „Pleciugi”, a którym towarzyszyć będą wizualizacje Kingi Dalskiej. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie poprowadzi dyrygent Maciej Kotarba.

Bądźcie z nami na kanałach Filharmonii w serwisach Facebook i YouTube w to wyjątkowe, mikołajkowe popołudnie 6 grudnia o godzinie 17:00. Transmisja koncertu będzie bezpłatna.

Mecenasem roku w Filharmonii w Szczecinie jest Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

Patron medialny: Kurier Szczeciński